Cena bramy – co na nią wpływa ?

Wszytkim, który planują zakup bramy garażowej czy przemysłowej zawsze chodzi o jedno – chcą zaopatrzyć się w urządzenie o dobrej jakości i parametrach, wydając przy tym jak najmniejszą ilość gotówki.

Co w takim razię wpływa na cenę przy zakupie bramy segmentowej?

Po pierwsze – wielkość bramy oraz wybór panela.

Nie ma tu nic odkrywczego – im większy rozmiar bramy tym więcej zużytego materiału do jej produkcji.

Istnieją różne rodzaje paneli stosowane w bramach produkowanych przez firmę Bramtech. Panel z większą liczbą widocznych przetłoczeń poziomych będzie tańszy niż panel gładki jak tutaj: http://www.bramy-stardach.pl/wp-content/uploads/2018/08/panel.jpg. 

Najtańszym zakupem będzie wybór panela Multiline, a najdroższym panel bez przetłoczeń Extra.

Po drugie – kolor.

Wybór panel to jedno, natomiast sama kolorystyka ma również swoje zróżnicowanie cenowe. Opcją najmniej pochłaniającą nasza gotówkę jest wybór kolorów z palety RAL, takich jak: Biały (RAL9010), Brąz (RAL 8014), Antracyt RAL (RAL 7016), Ciemny Srebrny (RAL 9007). Patrz pierwszy rząd kolorów: http://www.bramy-stardach.pl/wp-content/uploads/2018/08/kolory.jpg

Pozostałe kolory, głównie imitujące drewno jak: Złoty Dąb, Orzech czy Mahoń podrażają zakup bramy garażowej.

Po trzecie – system prowadzenia.

Jeśli nasze nadproże (wolna przestrzeń między bramą a sufitem) jest odpowiednio wysokie tzn. ma min. 40 cm, wtedy możemy zastosować system STANDARD, który nie wymaga żadnych dodatkowych dopłat. Jeżeli natomiast nadproże ma mniej niż 40 cm wolnej przestrzeni, wtedy musimy zastosować system prowadzenia OBNIŻONY lub NISKI, http://www.bramy-stardach.pl/wp-content/uploads/2018/08/prowadzenie.jpg, za które naliczane są dodatkowe opłaty.

Po czwarte – sterowanie.

To czy nasza brama garażowa albo przemysłowa będzie sterowana ręcznie czy automatycznie, wpływa znacząco na wygodę codziennego stosowania. Oczywiście, że zastosowanie napędu będzie opcją droższą, ale zdecydowanie bardziej komfortową. Naszym zdaniem w tym temacie nie ma co oszczędzac i już na etapie oferty przyjąć opcję bramy sterowanej automatycznie.

Po piąte – akcesoria.

Do zakupionej bramy garażowej lub przemysłowej możemy dobrać szereg dodatkowych urządzeń, które jeszcze bardziej poprawią jakość i wygodę stosowanego urządzenia. Są to: drzwi serwisowe, przeszklenia, okna, dekoracje ze stali szlachetnej, dodatkowy zamek boczny, regulowana kratka wentylacyjna, fotokomórki czy radio uniwersalne do kofiguracji otwierania bramy garażowej i wjazdowej. Są to jednak opcję dodatkowe, na które klient nie musi się decydować.

Po szóste i ostatnie – VAT.

Na cenę bramy garażowej wpływa zastosowana wysokość podatku VAT. Jesli jedna ze ścian garażu jest jednocześnie ścianą domu wtedy do ceny netto urządzenia dolicza się stawkę 8%. Jeśli natomiast brama garażowa wstawiana będzie w garażu wolnostojącym stosuje się stawkę w wysokości 23 %.

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *